Ливърпул направи хубав подарък на фенове си навръх „Боксинг дей". „Мърсидайци" победиха лидера Лестър с 1:0 на своя „Анфийлд". Така при победа на Арсенал срещу Саутхямптън, „лисиците" ще отстъпят лидерската позиция в полза на „артилеристите".

Това бе първа победа за тима на Юрген Клоп от три мача. Лестър пък регистрира едва втора загуба от началото на сезона.

Срещата започна с натиск на домакините. „Мърсисайдци" създаваха по-чисти положения, но така и не успяваха да намерят пътя към вратата на Шмайхел. Вратарят се намеси решително при опасни удари на Джан и Ориги. Нападателят на „мърсисайдци" се контузи в 38-ата минута и бе заменен принудително от Бентеке.

В края на полувремето Лестър пропусна добра възможност след като Марез проби и стреля опасно, но Миньоле изби в корнер.

През втората част Лестър опита да вземе инициативата. В 63-ата минута Ливърпул обаче нанесе решаващият изстрел. Бентеке засече подаване на Фирмино и с хубав удар намери далечния ъгъл за 1:0.

Малко по-късно Дайър беше близо до изравняването, но Миньоле отново беше на мястото си.

Така Лестър е с 38 точки, вторият Арсенал пък е с 36 и с мач по-малко. Ливърпул пък е 8-ми с 27 пункта.

Ливърпул - Лестър 1:0
1:0 Кристиан Бентеке - 63'

Ливърпул: Миньоле, Сако, Ловрен, Клайн, Морено, Хендерсън, Джан, Лалана (Алън - 93'), Фирмино, Коутиньо (Лукас - 91'), Ориги (Бентеке - 38')

Лестър: Шмайхел, Хут, Морган, Симпсън, Фукс, Кинг, Канте, Олбрайтън, Оказаки (Дайър - 69'), Марез (Крамарич - 80'), Варди (Уйоа - 69')