Ливърпул разгроми Арсенал в среща от третия кръг на английската Висша лига. Двубоят на стадион "Анфийлд" завърши с категорична победа за домакините с 3:1.

Точни за победителите бяха Матип и на два пъти Мохамед Салах. За гостуващия отбор се разписа Лукас Торейра.

Това бяха единствените два тима от Висшата лига, които имат пълен актив от точки след първите два кръга. Домакините надделяха над Норич и Саутхемптън, докато техният лондонски противник се справи с Нюкасъл и Бърнли.

Днес обаче лондончани нямаха успех пред вратата на съперника, а това съвсем не бе така за техните опоненти.

Снимка 439874

Източник: Twitter

За "мърсисайдци" аут за този мач бяха Кейта, Алисон и Клайн, а Юрген Клоп заложи на новия вратар Адриан под рамката на вратата. Гостуващият тим от своя страна бе без Холдинг, Мавропанос и Тиърни, които са с контузии.

Резултатът бе открит 4 минути преди почивката, когато центриране в наказателното поле намери скочилия над всички Жоел Матип, пратил топката в мрежата за 1:0.

Снимка 439873

Четири минути след паузата Мохамед Салах показа на всички в Англия как се изпълнява дузпа, като бе безупречен от бялата точка.

Отново той на практика сложи край на интригата още десет минути по-късно, вкарвайки за 3:0.

Снимка 439877

Крайното 3:1 оформи Лукас Торейра, вкарал топката в мрежата 5 минути преди изтичането на редовното време.

В последните шест мача между двата тима от Висшата лига Ливърпул има 4 победи над този противник, а освен това двата тима са записали и 2 ремита помежду си.

"Мърсисайдци" не са загубили нито един от последните си 8 мача срещу лондончани.

Последната победа на Арсенал датира от 2015 година.