Ливърпул разби Манчестър Юн с 3:1 в дербито от 29-ия кръг на Висшата лига. И трите гола отбеляза Дирк Каут. За гостите точен беше Хавиер Ернандес в 92-ата минута. Българският нападател Димитър Бербатов игра цял мач за "червените дяволи", но не успя да помогне на тима си да не допусне втора поредна загуба.

В 16-ата минута негов удар от дясно с външен фалц срещна страничната греда по диагонала зад гърба на Пепе Рейна. Секунди по-късно пък Каут се размина с топката пред погледа на Ван дер Сар след подаване с глава на Мейрелеш.

Все пак в 34-ата холандецът се реваншира, макар и доста неколегиално. Луис Суарес направи за смях четирима футболисти в наказателното поле. Шутира и точно преди топката да мине голлинията Каут опъна мрежата.

Само пет по-късно отново холандецът беше в прегръдките на съотборниците си. След центриране отдясно Нани подаде с глава към Каут, за който не беше никак трудно от около 2-3 метра да удвои.

Малко преди почивката пък двата тима едва не се сбиха. Първо повод на сериозни реакции стана грубото нарушение на Карагър в краката на Нани. Португалецът дори беше изнесен на носилка и заменен. В крайна сметка защитникът получи само жълт картон.

В 47-ата пък Рафаел да Силва беше официално предупреден заради нарушение с двата крака срещу Мартин Шкъртел. Главният съдия Фил Дауд обаче пропусна ситуация секунда-две преди това, когато Макси заби бутоните си в крака на бразилеца.

Заради инцидентите краят на първото полувреме беше свирен чак в 51-ата минута. През втората част двата тима отново редяха атака след атака пред двете врати. Първата възможност секунди след подновяването се откри пред Хавиер Ернандес, който не засече добре от чудесна позиция пас на Бербатов отдясно.

В ответната атака Суарес и Мейрелеш направиха отново за смях отбраната на "Червените дяволи", а Джерард не съумя да завърши по успешен начин атаката.

В 59-ата удар на Бербатов с глава беше спрян на голлинията от Мейрелеш. А три по-късно Ван дер Сар трябваше да се намесва решително след негов шут по диагонала отляво.

В 65-ата може да се каже, че всичко приключи. След изстрел на Суарес от пряк свободен удар Ван дер Сар не се намеси убедително и притичалият Дирк Каут направи 3:0, с което оформи своя хеттрик.

В 74-ата минута феновете на Ливърпул станаха на крака, за да приветстват Анди Керъл в дебюта му с "червената" фланелка.

До края на срещата Ливърпул държеше изцяло инициативата и при малко повече късмет можеше да отбележи минимум още един гол. Юнайтед пък действаше хаотично в предни позиции, което не им помагаше. Все пак в 92-ата Ернандес засече с глава центриране на Гигс и отсрами поне малко своя отбор.

В класирането Юнайтед продължава да лидер с 60 точки, с три повече от втория Арсенал, който обаче е и с мач по-малко. Ливърпу пък е вече шести с 42 т.

Ливърпул - Манчестър Юн 3:1
3:0 Каут (34, 39, 65) 3:1 Ернандес (90+2)

Ливърпул: Рейна, Глен Джонсън, Аурелио (24-Кирякос), Карагър, Шкъртел, Мейрелеш (74-Керъл), Джерард, Макси, Лукаш, Суарес (89-Джо Коул), Каут

Манчестър Юн: Ван дер Сар, Евра, Браун, Смолинг, Рафаел (76-О'Шей), Гигс, Карик, Нани (45+6-Ернандес), Скоулс, (84-Флетчър), Бербатов, Руни