В последен мач от 32-ия кръг на английската Висша лига Ливърпул разби с 3:0 като домакин богаташите от Манчестър Сити.

Страхотен мач за "червените" направи Андрю Керъл, който вкара първите си два гола за отбора точно на "Анфилд". Нападателят откри резултата в 13-ата минута с удар извън наказателното поле. В 35-ата пък с глава фиксира класическия успех. Минута по-рано обаче Дирк Каут направи 2:0 с диагонален шут отдясно.

"Червените" бяха пълни господари на терена. Организираха опасни атаки и изпуснаха много положения. Съперникът им пък се представяше ужасно в защита и може би това беше най-слабият мач на отбраната, откакто мениджър е Роберто Манчини.

Лошата новина за гостите освен поражението е и контузията на Карлос Тевес. Аржентинецът получи разтежение през първите 45 минути, което наложи да бъде заменен от Марио Балотели. Капитанът на Сити засега е под сериозна въпросителна за двубоя с Манчестър Юн в полуфинала за купата на страната.

В класирането Ливърпул остава на шесто място, но е вече с 48 точки. "Гражданите" пък са четвърти с 56, след като бяха изместени от тройката от Челси, който е с две повече.