Европейският шампион Ливърпул продължава без грешка представянето си във Висшата лига. "Мърсисайдци" победиха Нюкасъл с 3:1 в мач от петия кръг в Англия.

Ван ден Берг иска да се учи от Ван Дайк

Вижте подробности

Гостите поведоха още в 7-ата минута с гол на Джетро Вилямс. Той обаче не бе достатъчен поне за точка срещу "червените".

Садио Мане направи обрата за Ливърпул пълен още в първото полувреме. Сенегалецът е точен в 28-ата минута със страхотен удар в далечния ъгъл на вратата.

В 37-ата минута Ориги получи контузия в глезена и бе заменен от Фирмино. Три минути по-късно Ливърпул направи пълен обрат. Фирмино изведе Садио Мане, Дубравка се опита да опази вратата си, излизайки напред, топката рикошира в крака на Мане и прехвърли стража на Нюкясъл и нападателят не сгреши на празна врата.

В 72-рата минута Фирмино и Салах комбинираха добре, след което египтянинът завърши много елегантно с удар от малък ъгъл. Три минути преди края на срещата попадение на Мане бе отменено заради засада на Робетро Фирмино.