Ливърпул записа минимална победа над Уувърхемптън в мач от 28-ия кръг на Висшата лига.

Мърсисайдци се наложиха с 1:0 като гост По този начин тимът на Юрген Клоп остана в топ 6, с 46 точки, колкото има и седмият - градският съперник Евертън.

Ливърпул бе с две поредни загуби в първенството, но през седмицата продължи напред в Шампионска лига, отранявайки Лайпциг. От своя страна "вълците" пък са на 13-ото място с 35 точки.

Срещата се игра 108 минути след тежка травма на вратаря Руи Патрисио, който получи медицинска помощ на терена около десетина минути.

Единственото попадение стана дело на Жота в добавеното време на първата част. Срещата бе доста оспорвана.

Още в началото, Алисон беше принуден да се намеси, за да откаже Нелсон Семедо, който си освободи пространство, стигайки до подаване и стреляйки, но стражът бе на мястото си.

Юрген Клоп: Спечелването на Шампионската лига ще е сбъдната мечта

"Е, защо не?"

Мърсисайци търсеха активно попадението и стигнаха до него в самия край на полувремето. Диого Жота пое късо подаване от Садио Мане, преодоля бранител и стреля, вкарвайки за 0:1.

През втората част, по-чистите положения бяха в полза на гостите. В 80-ата минута, Мохамед Салах си освободи пространство в наказателното поле и стреля, но вратарят се намеси. Минута по-късно стражът реагира и при опасен удар на Жота.

В добавеното време, именно Патрисио получи тежката травма след удар с Коуди, което вкара мача в сериозно продължение. Стражът получи помощ на терена около 10-ина минути и логично бе заменен.

В останалото време, домакините бяха близо до попадение след удар на Нето, но неточен.