Завръщането на Клаудио Раниери във Висшата лига на Англия не мина добре след като Уотфорд загуби катастрофално срещу Ливърпул с 0:5 у дома.

Раниери, човекът, който изведе Лестър до титлата във Висшата лига, се завърна, за да помогне на Уотфорд да оцелее във Висшата лига, но ще търси важни точки срещу друг противник, след като "червените" на Юрген Клоп просто бяха неподходящ съперник за тази цел.

Стилът на игра на мърсисайдци на Клоп веднага доведе до резултат, след като в 9-ата минута на мача Мохамед Салах перфектно намери Садио Мане и сенегалецът вкара своя 100-тен гол във Висшата лига. Той е и трети африканец с такъв успех (след Дидие Дрогба и самият Салах). В 37-ата минута Роберто Фирмино увеличи на 0:2.

Бразилецът в 52-ата минута направи резултата класически. Египетският футболен "фараон" Мо Салах само две минути по-късно вкара фантастичен гол за 0:4, а Роберто Фирмино завърши своя хеттрик в 91-ата минута.

Юрген Клоп: Нюкасъл ще имат пари да правят грешки, но в крайна сметка ще постигнат това, което искат

"Свраките" ще има гарантирано участие в Шампионската лига след няколко години, коментира специалистът

Убедителната победа връща Ливърпул на върха на таблицата с 18 точки след осем мача, пред Челси с 16 и Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед с 14 точки. Уотфорд са 15 -и със само 7 спечелени точки.