Ливърпул на Юрген Клоп продължава да пише рекорди. "Червените" влязоха в историята като отборът с най-добър старт на сезона в Топ 5 на първенствата на Европа. Това стана факт след победата с 1:0 при гостуването на Тотнъм. Двубоят бе от 22-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение вкара Роберто Фирмино в 37-ата минута.

Така мърсисайдци събраха 61 точки и са убедителен лидер в Премиърлийг. "Шпорите" вече са в три поредни мача без победа в първенството. Тимът заема 8-о място с 30 точки.

Тотнъм - Ливърпул 0:1, гол на Фирмино

Двубоят започва в 19:30 часа

Гостите можеше да поведат още във 2-ата минута. Тогава Фирмино получи топката в наказателното поле и нанесе техничен удар в далечния ъгъл, който Танганга блокира. Кълбото стигна до Окслейд-Чембърлейн, чийто шут срещна лявата греда.

В 5-ата минута удар на Лукас Моура премина покрай вратата. В тези минути инициативата бе на страната на "червените", но "шпорите" се защитаваха добре и се опитваха да изненадат своя съперник на контраатака.

Снимка 461147

В 23-тата минута мърсисайдци изпуснаха втора стопроцентова възможност, след като Ван Дайк засече с глава от няколко метра центриране на Хендерсън, но Газанига успя да избие.

Десетина минути преди почивката Мане засече от въздуха центриране на Фирмино отляво, но не успя да намери добре топката, пращайки кълбото в аут.

В 37-ата минута Ливърпул поведе. Хендерсън се пребори добре с Али за една спорна топка пред наказателното поле, след което Салах намери Фирмино. Бразилецът финтира Танганга и с мощен удар не остави шансове на вратаря на гостите. Попадението бе проверено от ВАР за игра с ръка на капитана на гостите, но такава нямаше.

Снимка 461148

В края на полувремето Салах пропусна много добра възможност да удвои, но ударът му премина встрани.

Втората част започна с неточен удар на Лукас Моура. В 57-ата минута Тотнъм получи шанс след грешка на Джо Гомес, но Ван Дайк блокира много добре Али. Топката стигна до Орие, който стреля, но Алисон спаси. Малко след това опасен удар на Сон мина покрай вратата.

Снимка 461153

В 65-ата минута Газанига спаси отбора си от втори гол. Мане насочи с глава центриране отдясно на Александър-Арнолд, но аржентинският вратар действаше добре и изби.

Десет минути след това Сон пропусна да изравни. Кореецът получи топката на точката на дузпата от Лукас Моура, но не успя да намери целта.

Снимка 461149

В 82-ата минута резервата Ло Селсо направи пропуска на мача. Аржентинецът бе намерен на далечната греда с перфектно центриране от Орие, но от няколко метра стреля покрай вратата.

До края на срещата Ламела и Сон принудиха Алисон да прави спасявания, а Ориги със самостоятелен рейд нанесе удар, който Газанига спаси.