Победният поход на Ливърпул продължи и в 5-ия кръг на английската Висша лига. При това на "Уембли" срещу Тотнъм, който през миналия сезон нанесе тежко поражение с 4:1 на формацията на Юрген Клоп на същото това съоръжение.

Днес обаче хората на германския мениджър дадоха да се разбере защо са считани за фаворит за титлата през настоящата кампания. Мърсисайдци се наложиха с 2:1 над лондончани, вкарвайки по едно попадение и в двете полувремена.

Срещата започна с попадение на гостите още преди да е изтекла и една минута, но голът на Фирмино бе правилно отменен, тъй като бразилецът бе в положение на засада.

Последваха спокойни минути, като двата отбора действаха основно с идеята да не сгрешат. Играчите на Почетино опитаха чрез Кристиян Ериксен да дръпнат в резултата, но удар на датчанина от фаул бе спасен от Алисон.

Снимка 378489

Ливърпул нанесе своя удар десетина минути преди края на полувремето!

Неубедителна намеса на Ворм при центриране от корнер позволи на Вайналдум да стреля с глава пред вратарското поле, а макар че остана впечатление, че топката е избита от голлинията, технологията отчете, че тя е премината с целия си обем - 1:0!

Ливърпул стигна до второ попадение минути след началото на второто полувреме!

Пробив на Садио Мане по левия фланг завърши с успоредно центриране към Фирмино, който с помощта на рикошет в гредата, успя да стигне до топката и да я довкара за 2:0!

До края на срещата "шпорите" опитаха всичко възможно, за да вземат поне точка, но усилията им стигнаха само за почетно попадение на Ерик Ламела в добавеното време на срещата.

Така селекцията на Юрген Клоп продължава да е лидер с пълен актив от 15 точки след 5 изиграни кръга.

Тотнъм - Ливърпул 1:2

0:1 Вайналдум 39'
0:2 Фирмино 53'
1:2 Ламела 90'