Ливърпул еднолично зае първото място във Висшата лига. Селекцията на Юрген Клоп не допусна грешка при домакинството си на Кардиф и подчини новаците с 4:1. Точни за успеха бяха големите звезди на "червените" Мо Салах , Джердан Шакири и Садио Мане (2).

По този начин мърсисайдци дръпнаха с три точки на големия си конкурент за титлата Ман Сити. "Гражданите" играят чак понеделник, когато имат изключително тежко гостуване на Тотнъм.

Снимка 385970

Кардиф не успя да издържи дълго на "червения" натиск и допусна попадение още в 9-ата минута. Сол Бамба не успя да изчисти акуратно центриране от фланга, с което навлече големи проблеми на своя тим. Наложи се на два пъти удари на Мане и Фирмино да бъдат изчиствани от голлинията, за да се стигне до включването от по-задна позиция на Мо Салах. Египтянинът бе клиничен и отблизо вдигна на крака хилядите на "Анфийлд".

В 12-ата минута новият капитан на мърисайдци - Върджил ван Дайк се бе включил в атака, при която отправи изстрел с глава, който се отби в лявата греда на Етъридж.

Следващите минути бяха фирмени за селекцията на Клоп, която впечатляваше със своите динамични и къси подавания. Два интересни удара на Фирмино и Алекзандър-Арнолд пък не намериха очертанията на вратата.

Йока и Рафа все по-близо до уволнение, Уотфорд отново громи у дома (ВИДЕО)

Брайтън си набави важни три точки срещу Уулвърхямптън

Кардиф можеше да изостава с две попадения, ако капитанът Морисън не бе действал решително в 45-ата минута. Бранителят бе застанал на точното място и от голлинията изчисти насочен от Лалана шут с глава.

Новаците в Премиър лийг удържаха минималното си изоставане до 66-ата минута. Сенегалецът Мане някак си се пребори измежду трима бранители на Кардиф и с плътен диагонален шут сякаш сюрпризира неподготвения за ситуацията Етъридж.

Снимка 385969

И когато "червените" очакваха със спокойствие заветните минути на футболния сблъсък, изведнъж Кардиф съумя да намали своето изоставане. Мачът отново стана интересен благодарение на Калъм Патерсън, който наказа заспали действия на ливърпулската отбрана.

Усетили, че нещата могат да се развият по неприятен за тях начин, хората на Юрген Клоп се стегнаха и бързо отбелязаха нови два гола, чрез които да демонстрират своето тотално превъзходство в тази среща.

Първото от тях бе дело на Джердан Шакири. Швейцарецът получи удобен пас от Салах и след кратък слалом межу Бамба и Морисън, направи 3:1.

Мо Салах продължи да раздава асистенции и в 87-ата минута помогна на Садио Мане да отбележи своето второ попадение . Африканецът отново впечатли с красотата на своето изпълнение, след като копна елегантно за крайното 4:1.

Снимка 385973

В следващия кръг на Ливърпул предстои голямо дерби. Гостуване на представящия се отлично през последните седмици тим на Арсенал. Кардиф пък ще търси втора шампионатна победа срещу 12-ия Лестър.

ЛИВЪРПУЛ - КАРДИФ 4:1

1:0 Салах (9"), 2:0 Мане (66"), 2:1 Патерсън (77"), 3:1 Шакири (84"), 4:1 Мане (87")

СТАДИОН: "Анфийлд"

СЪДИЯ: Стюърт Атуъл

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Морено, Ван Дайк, Ловрен, Алекзандър-Арнолд, Лалана, Фабиньо, Вайналдум, Мане, Фирмино, Салах (резерви: Миньоле, Гомес, Матип, Милнър, Робъртсън, Шакири, Стъридж)

КАРДИФ: Етъридж, Манга, Морисън, Бамба, Бенет, Хойлет, Камараса, Гунарсон, Мърфи, Рийд, Патерсън (резерви: Смитис, Конъли, Кънингам, Дамур, Харис, Мадин, Зохоре)