Челси, Манчестър Сити и Ливърпул продължават тройната надпревара на върха във Висша лига след три важни победи в 14-ия кръг.

Ливърпул доминира и спечели "дербито на Мърсисайд" с 4:1 срещу Евертън на "Гудисън Парк", воден от бившия си треньор Рафа Бенитес.Манчестър Сити празнува с 2:1 в Астън Вила на Стивън Джерард, докато Челси победи Уотфорд с 2:1, клубът воден от друг от бившите си треньори Клаудио Раниери.

Мърсисайдци имаха атомен старт, когато Джордан Хендерсън отбеляза красив гол в 9-ата минута, а десет минути по-късно Мохамед Салах продължи своята голмайсторска серия. Демарадж Грей даде надежда на

"карамелите" за евентуално завръщане в 38-ата минута, след като Салах стреля отново в 64-ата минута за сигурен триумф. Евертън вече има пет поражения в последните шест мачове.

Уотфорд - Челси беше прекъснат за половин час заради спешен медицински случай
Обновена

Инцидент с фен

В мача на Челси, момчетата на Тухел започнаха плахо, но спирането на играта заради оказване на животоспасяваща намеса на фен, им даде глътка въздух. "Сините" откриха резултата чрез Кай Хаверц преди изтичането на половин час игра.

Емануел Денис възстанови равенството малко преди почивката и "сините" дори трябваше да са доволни, че вратарят им Менди ги спаси от още едно попадение преди влизането в съблекалнята.

Хаким Зиеш възстанови преднината на европейския първенец в 72-ата минута и това се оказа последният гол в мача. Челси събра 33 точки на върха, докато възпитаниците на Клаудио Раниери са над чертата със 17 пункта.