Ливърпул измести Манчестър Юнайтед временно от върха във Висшата лига. Това стана след като мърсисайдци надвиха Уест Хем с 3:0 като гост.

Тимът на Рафаел Бенитес има два повече от "червените дяволи". Утре Бербатов и компания излизат срещу градския съперник Манчестър Сити. В сряда пък Юнайтед ще изиграе отложения си мач срещу Уигън.

Попаденията за Ливърпул станаха дело на Стивън Джерард, реализирал два гола през първата част, и Райън Бабел, който се появи като резерва.

Гостите от Ливърпул започнаха много добре мача. Още в първата си сериозна атака "червените" стигнаха до гол. Фернандо Торес изведе отлично Джерард, който останал сам срещу вратаря не пропусна - 1:0. Интересното е, че двамата са едва за 12-и път заедно в титулярния състав на Рафа Бенитес.

След попадението "чуковете" се опитаха да вземат инициативата. Това обаче не им се отдаваше, тъй като халфовата линия на гостите се представяше на ниво. Ковач изтърва най-чистото за Уест Хем, след като стреля опасно, но над вратата. В 37-ата минута Ливърпул стигна до втори гол. Той падна след като съдията отсъди дузпа в полза на гостите. Това стана след като Боа Морте събори Торес в наказателното поле. Джерард изпълни, а вратарят на домакините Грийн спаси, след което топката отново попадна в капината на Ливърпул, който този път не сгреши.

В самия край на първото полувреме Карагър направи невероятна грешка и подари една топка на Давид Ди Микеле. Италианският нападател обаче се засуети и пропусна да върне тима си в мача.

През втората част домакините нямаха морални сили да се върнат в мача. Ливърпул диктуваше събитията и на няколко пъти гостите можеха да стигнат до трети гол. Бенаюн и Каут изтърваха чисти положения, преди да се стигне до 83-ата минута, когато Райън Бабел вкара за 3:0. Резервата стреля с глава след центриране на Дирк Каут, при което Грийн спаси. При добавката обаче Бабел не сгреши. До края резултатът се запази и Ливърпул добави 3 точки към актива си.