Отборите на Тотнъм и Ливърпул напуснаха заедно турнира за Купата на лигата още в началната фаза на надпреварата, след като загубиха съответно от Норич и Суонзи.

"Шпорите" отстъпиха с 2:1 като гост, въпреки че водеха в резултата, докато "червените" отново разочароваха "Анфийлд" и паднаха с 3:1 у дома.

Актуалният носител на трофея Ливърпул, предвождан от бившия наставник на Суонзи Брендън Роджърс не успя да се противопостави на съперника, който изигра отличен мач и заслужено детронира шампиона.

Чико и Дайър удариха на два пъти Ливърпул в 34-та и 72-ата минути, преди все пак Суарес да даде надежда на домакините с гол за 1:2 в 76-ата. Вместо късен изравнителен и гол и продължения обаче, Де Гузман сложи точка на спора в 93-ата минута с трети гол за "лебедите".

Обрат успя да осъществи Норич, който губеше в резултата от Тотнъм с 0:1 след гол на Гарет Бейл в 66-ата, но две късни попадения на "канарчета" донесоха радост на препълнените трибуни.

Автогол на Фертонген в 84-ата и попадение на Джаксън в 86-ата донесоха обрата. В самия край на мача Тотнъм пропусна и дузпа, която можеше да вкара мача в продължения.