Ливърпул отново не успя да победи под ръководството на клубната легенда Кени Далглиш. "Червените" се издъниха в дербито на града срещу Евертън и въпреки, че водеха в резултата, не стигнаха до победа. Срещата бе знаменателна, тъй като това бе първият двубой след завръщането на крал Кени на "Анфийлд" пред собствената публика.

Това като че ли даде импулс на домакините и Ливърпул се хвърли в бесни атаки от първата минута. Испанският нападател Фернандо Торес бе във вихъра си и изигра отлично първо полувреме. Още в първите секунди Ел Ниньо отправи опасен удар, но той мина встрани от вратата на Евертън.

В 17-ата минута Торес направи за смях Дистен и се измъкна в наказателното поле на гостите, след което уцели гредата. В 29-ата минута обаче Ливърпул все пак поведе. Глен Джонсън центрира отлично, Кайт стреля два пъти - първо с глава, а след това и с крак, но не вкара. Отбитата от Тим Хауърд топка обаче попадна в Раул Мейрелеш и португалецът разстреля американския страж за 1:0.

До края на полувремето Ливърпул продължи да атакува и създаде още няколко опасни ситуации и като по чудо гостите се оттеглиха само с 1 гол пасив.

В началото на втората част обаче Евертън излезе напълно преобразен. "Карамелите" се хвърлиха в яростни атаки и изравниха веднага след почивката. Първо при корнер Дистен надскочи Шкъртел и вкара за 1:1 още в 46-ата минута. Само 6 минути по-късно Евертън шокиращо поведе. Леън Осман намери Джърмейн Бекфорд в наказателното поле и нападателят преодоля Хосе ейна за 1:2.

Въпреки този шок Ливърпул все пак успя да намери сили да се върне в мача и в 68-ата минута Макси Родригес бе съборен в наказателното поле от стража на гостите Хауърд. Кайт възстанови равенството, но за повече домакините нямаха сили до края на мача.

ЛИВЪРПУЛ - ЕВЕРТЪН 2:2

1:0 Раул Мейрелеш (29), 1:1 Дистен (46), 1:2 Бекфорд (52), 2:2 Кайт (68-д.)