Ливърпул спечели градското дерби срещу евертън. "Мърсисайдци" се наложиха с 3:1 над "карамелите" на "Анфийлд".

Попаденията станаха дело на Мане (8), Пенингтън (28), Коутиньо (31) и на Ориги (60).

Срещата започна доста офанзивно. Домакините успяха да открият още в 8-ата минута, когато Роберто Фирмино намери Мане, той премина покрай Дейвис и с прецизен удар в долния десен ъгъл не остави шансове на вратаря.

Босовете на клубовете във Висшата лига реагираха мигновено на "Брекзита"

Собствениците притиснаха правителството

Преди да изтече половин час игра "карамелите" изравниха при изпълнение на корнер. Младият защитник на гостите Матю Пенингтън се оказа на правилното място и успя да се възползва от грешката на Ловрен.

Радостта на Евертън обаче беше твърде кратка. Фелилипе Коутиньо премина между двама съперници и нанесе много хубав фалцов удар в десния ъгъл.

Всичко беше решено в 60-ата минута, когато Джеймс Милнър подаде за Филипе Коутиньо, който пусна за Дивок Ориги и влезлият малко преди това като смяна белгиец разстреля Робълс с плътен удар в долния ляв ъгъл.

След този мач, Ливърпул е на 3-ото място във временното класиране, а Евертън е седми.