Отборът на Ливърпул разби с 3:0 Нюкасъл на „Сейнт Джемсис парк” в мач от 14-тия кръг на английската Висша лига. Възпитаниците на Рафа Бенитес не дадоха никакъв шанс на своите съперници и през по-голямата част от времето напълно контролираха играта, като изпуснаха да спечелят и с по-убедителен резултат.

До към 20-ата минута срещата бе равностойна. Още в началото капитанът на „червените” Стивън Джерард бе освиркан за слабата си игра с националната фланелка в сряда, когато англичаните се простиха с Евро 2008 след загуба с 2:3 от Хърватия на „Уембли”.

Любимецът на „Коп” обаче отвърна на омразата на публиката по най-добрия начин. В 28-ата минута той разпъна мрежата на Шей Гивън с топовен изстрел от пряк свободен удар. Топката прелетя около 30 метра преди да връхлети в горния десен ъгъл на ирландския страж.

Второто попадение дойде веднага след подновяването на играта след 15-минутната почивка. Негов автор стана Дирк Каут, който чукна топката с крак след центриране в наказателното поле на капитана Джерард.

Домакините бяха тотално нокаутирани от Райън Бабел, който нахлу отдясно на наказателното поле на Нюкасъл и с нисък удар разплака Гивън. До края на срещата два фрапантни пропуска направи Фернандо Торес. Той можеше да вкара гол близнак на този на Бабел, но и двата му шута минаха покрай дясната греда.

С победата Ливърпул вече има актив от 27 точки, което им отрежда трето място във временното класиране.