Отборите на Ливърпул и Рединг завършиха 1:1 в двубой от 3-ия кръг на ФА Къп и ще трябва да определят крайния победител в преиграване на "Анфийлд". Домакините от Рединг излязоха напред в резултата след гол на Чърч в 24-ата минута. Малко по-късно Стивън Джерард изравни за гостите от Ливърпул.

Така и Новата година се оказа продължение на старата що се отнася представянето на тима на Рафаел Бенитес. Мърсайдци отново разочароваха своите фенове и равенството изглежда логичен резултат. В 24-ата минута домакините откриха резултата след поредната грешка на отбраната на Ливърпул.  Расяк подаде към непокрития Чърч и той не сгреши.

В 36-ата минута Стивън Джерард опита да центрира към наказателното поле, но топката описа интересна крива и влетя в мрежата на Федеричи за 1:1. При попадението футболистите на Рединг имаха неоснователни претенции за засада на Каут, който прескочи топката при центрирането.

След гола Фабио Аурелио пропусна две изгодни положения за Ливърпул. През втората част Каут и Фернандо Торес бяха близо до гола, но не успяха да се разпишат. В 92-ата минута Фернандо Торес можеше да донесе победата на своя тим, но испанският национал не успя да прати топката в мрежата след отличното центриране на Бенаюн.