Фернандо Торес бе над всички в изиграния отложен мач от Премиършип между Ливърпул и Уест Хем. "Ел Ниньо" отбеляза хеттрик за разгромната победа с 4:0 на "Анфийлд". Четвъртото попадение пък бе дело на Стивън Джерард малко преди края на срещата.

Испанският голаджия откри сметката си още в 8-ата минута. Гостите успяха да бъдат равностойни през голяма част от срещата, но се стигна до 58-ата минута, когато отново Торес увеличи преднината на домакините. Третият гол на испанеца падна в 81-ата минута, а само две по-късно Джерард сложи точка на спора за 4:0.

Преди и по време на срещата феновете на Ливърпул пък изразиха недоволството си от решението на собствениците на клуба Том Хикс и Джордж Джилет да отхвърлят офертата за закупуване на клуба от Дубай Интернешънъл Консорциум.

"Клубът се намира в лоши ръце", скандираха феновете от трибуната Коп. Те издигнаха плакати с надписи "Дубай SOS" и "Янки- вън!".

Вчера консорциумът предложи на Хикс и Джилет 400 милиона лири, които двамата американски собственици отказаха. Те купиха Ливърпул през 2007-а година за близо 219 милиона паунда.

След този успех "мърсисайдци" изместиха от четвъртата позиция съгражданите си от  Евертън. Уест Хем пък остава в средата на таблицата с 40 точки.