Ливърпул победи Брайтън в мач от 38-мия, последен кръг от Висшата лига. Битката на "Анфийлд" приключи при резултат 4:0.

Точни за победителите бяха Деян Ловрен, Доминик Соланке, Робъртсън и Мохамед Салах.

Това бе 32-ри гол за египтянина, който подобри рекорда за най-много попадения, отбелязани в рамките на един сезон в Лигата, откакто шампионатът се провежда във формат от 38 кръга.

Снимка 356197

Салах откри резултата в 26-ата минута на сблъсъка. Пет минути преди почивката Ловрен бе точен с глава, след центриране на Робъртсън.

3:0 направи Соланке, разписал се след асистенция на Салах 8 минути след почивката.

Крайното 4:0 оформи Робъртсън, разписал се 5 минути преди последния съдийски сигнал.

Ливърпул се нуждаеше от задължителна победа над Брайтън, за да запази мястото си в Топ 4 на Висшата лига и в крайна сметка успя да го постигне.

"Червените" получиха неочакван подарък от Челси през седмицата, когато лондончани не успяха да победят Хъдърсфийлд и да изместят Ливърпул. Днес "сините" се провалиха и при визитата си на Нюкасъл.

Нюкасъл победи Челси с 3:0

Унизителен финал на сезона за Челси, Конте може да помаха на Лондон за сбогом

"Класика" за "свраките"

Мениджърът на "червените" Юрген Клоп призова играчите си да дадат най-доброто от себе си във финалната среща от сезона в първенството, след което да мислят за финала в Шампионската лига срещу Реал (Мадрид). Те изпълниха по чудесен начин първата част от тази му заръка.

Брайтън пък направи фантастичен първи сезон във Висшата лига, а спечелените 40 точки бяха достатъчни на тима да оцелее.

Без изненади: Мо Салах е №1 за сезона във Висшата лига