Ливърпул доказа, че все още му липсва така важното постоянство. „Червените" завършиха наравно 0:0 като гост на опашкаря Уигън. За 18-ия във Висшата лига пък това бе вртори пореден добър домакински резултат срещу силен отбор. През миналия кръг Латикс завършиха 1:1 с Челси.

„Червените" започнаха добре, като Дирк Каут и Глен Джонсън изпуснаха най-добрите положения за „мърсисадци" преди почивката. Уигън постепенно се окопити и също показа, че има зъби. Добри ситуации се откриха пред Моузес и Диаме, но двамата нямаха шанс да отбележат.

Втората част отново започна отлично за „червените", които си спечелиха дузпа в 50-ата мин. Главният виновник за това бе „обичайният заподозрян" Луис Суарес. Ножичен удар на уругваеца попадна в ръката на Колдуел.

Вместо Суарес обаче, дузпата изпълни Чарли Адам, а ударът му бе спасен от Али Ал Хабси.

След този пропуск оборотите малко спаднаха, макар че Каут изпусна още един шанс. Уго Родайега пък можеше да донесе трите точки на Уигън в 85-ата мин, но ударът му с глава бе неточен.

В друг мач от кръга днес, Евертън би Суонзи с 1:0. Куинс Парк Рейнджърс пък падна с 2:3 у дома от Съндърланд. Успехът на „черните котки" донесе Уес Бран с гол в 90-ата минута.

УИГЪН - ЛИВЪРПУЛ 0:0

УИГЪН: Ал Хабси, Колдуел, Стам, Фигероа, Алкарас, Джоунс (71 - Уотсън), Гомес (74 - Родайега), Моузес, Макарти, Диаме, Сеймън (61 - Ди Санто)

ЛИВЪРПУЛ: Рейна, Джонсън, Агер, Шкъртел, Енрике, Макси (72 - Белъми), Даунинг, Адам, Хендерсън, Каут (72 - Шелви), Суарес (87 - Kаръл)