Ливърпул надигра категорично Арсенал с 3:1 и излезе временно на трето място с по-добра голова разлика от Манчестър Сити. „Мърсисайдци" доминираха през целия мач, но гол на Дани Уелбек създаде илюзия в „топчиите", че могат да вземат поне точка от този мач.

Първото полувреме премина при тотално превъзходство на Ливърпул. Домакините бяха твърдо решени да приключат с лошата си серия.

Срещу тях бяха играчите на Арсенал раздирани от вътрешни противоречия. Техните фенове останаха изключително разочаровани от играта им.

Играчите на Клоп започнаха вихрено и в 9-та минута поведоха 1:0. Роберто Фирмино разстреля Чех отблизо, след като се озова пред вратаря и заби топката под гредата.

Снимка 281725

Попадението даде още импулс в играта на Ливърпул, докато играчите на Арсенал не знаеха защо са излезли на терена.

В 39-та минута Садио Мане удвои резултата с хубав удар около точката за изпълнение на дузпа. Сенегалецът беше намерен сам от Роберто Фирмино.

Снимка 281733

Мачът стана двуостър и характерен за такъв между Ливърпул и Арсенал. В 91-та минута Вайналдум оформи крайния резултат след много бърза контра отдясно. Ориги го намери около дузпата и холандеца с плътен удар по земя направи Чех безпомощен.

Повторенията показаха, че Ориги е бил с малко в засада, но това трудно можеше да бъде забелязано при голямата скорост на атаката.

Снимка 281732

Арсенал за поредна година се срива след средата на сезона и вече е на пето място с 50 точки. Ливърпул има 52 и изглежда, че успя да спре пропадането, в което се намира в последно време.