В последната среща от днешната програма на поредния кръг в първенството на Висшата лига ливърпул съумя да преодолее съпротивата на Фулъм с 2:0.

Головете за победата вкараха Фернандо Торес и Стивън Джерард в последните десет минути на срещата.

През първата част домакините контролираха събитията на терена, но не се стигна до попадение във вратата на гостуващия отбор.

През втората част натискът на домакините доведе до създаването на доста голови положения, но гол така и не падаше.

Рафаел Бенитес реши да включи в нападението на отбора Фернандо Торес, който замени Воронин в 70-ата минута на срещата.

Влизането на испанското острие даде резултат и в 80-ата минута на двубоя торес се разписа.

Дълъг пас на вратаря Рейна намери Торес, който овладя технично кълбото напредна и с техничен удар прати топката във вратата на Ниеми.

Пет минути след това реферът направи грешка и отсъди дузпа в полза на Ливърпул. Карлос Боканегра фаулира на границата на наказателното поле Питър Крауч, но съдията Стив Танер реши да даде дузпа в полза на домакините. Зад топката застана капитанът на отбора Стивън Джерард и вкара втори гол, с което донесе победата на Ливърпул.