Ливърпул се върна на победния път след две поредни загуби, печелейки класически с 3:0 при визитата на Хъдърсфийлд в среща от 25-ия кръг на английската Висша лига. С победата отборът на Юрген Клоп се утвърди на четвъртото място във временното класиране.

Бразилският нападател на гостите - Роберто Фирмино, направи два сериозни пропуска в началните минути, а удар на Лоран Депоатр от домакините бе отразен от вратаря Лорис Кариус.

В средата на полувремето Ливърпул стигна логично до преднина в резултата.

Това стана след страхотно изпълнение на Емре Джан (26), който с удар извън наказателното поле порази целта.

Секунди преди края на първата част гостите си осигуриха комфортна преднина от 2:0 на почивката, след като Фирмино прати топката в мрежата от малък ъгъл, възползвайки се от асистенция на Садио Мане.

В 77-ата минута Емре Джан бе фаулиран в наказателното поле и съдята отсъди дузпа, реализирана от Мохамед Салах, който оформи крайния резултат в мача.

Ливърпул е четвърти с 50 точки, а Хъдърсфийлд е 14-и с актив от 24 пункта.