Ливърпул и Арсенал завършиха наравно 1:1 в дербито от първия кръг на английската Висша лига. Двата отбора изиграха много оспорван двубой на "Анфийлд", който в крайна сметка завърши без победител.

Давид Н'гог изведе домакините напред в 46-ата минута, а в 90-ата Пепе Рейна си отбеляза комичен автогол, който на практика коства трите точки. Новото попълнение на "червените" Джо Коул бе изгонен още в края на първото полувреме, а в края на мача подобна съдба сподели и бранителят на Арсенал Лоран Кошиелни.

Мачът започна сравнително равностойно, като в началните минути играта се водеше предимно в центъра на терена. Най-любопитните епизоди дойдоха в края на първата част, когато дебютантът Джо Коул получи директен червен картон. Полузащитникът влезе грубо в краката на Кошиелни и бе отстранен от игра. Само няколко минути по-рано при идентична ситуация Джак Уилшир фаулира Масчерано, но получи само жълт картон.

Второто полувреме започна фантастично за домакините. Още в 46-ата минута Давид Н'гог откри резултата със страхотен диагонален шут, който не остави никакъв шанс на Алмуния. Попадението сякаш допълнително смути лондончани, които в следващите няколко минути играха неадекватно в защита и като по чудо не получиха нов гол. В течение на мача Арсенал наложи натиск, а на терена се появиха Уолкът, Росицки и Ван Перси, които трябваше да спасяват положението. В игра за Ливърпул пък се появи звездата на тима Фернандо Торес.

В самия край на мача гостите хвърлиха всички сили в атака, но отбраната на мърсисайдци не се пропука. Все пак момчетата на Венгер можеха да стигнат до точката в 86-ата минута, но Рейна изби майсторски опасен удар на Росицки. В последните минути драмата на "Анфийлд" бе пълна. Точно когато се усещаха победители, домакините допуснаха комичен автогол. След едно хаотично центриране Рейна изтърва топката, която се отби в гредата и от тялото на стража се оплете в мрежата - 1:1.

ЛИВЪРПУЛ - АРСЕНАЛ 1:1
1:0 Н'гог (46')
1:1 Рейна (90'-автогол)

ЛИВЪРПУЛ: Рейна, Джонсън, Шкъртел, Карагър, Агер, Кайт, Масчерано (78' Лейва), Джо Коул, Джерард, Йованович (66' Макси), Н'гог (74' Торес)
АРСЕНАЛ: Алмуния, Саня, Вермален, Кошиелни, Клиши, Ебуе (59' Уолкът), Диаби (76' Ван Перси), Уилшир (59' Росицки), Насри, Шамак, Аршавин

Червен картон: Джо Коул (45' Ливърпул), Лоран Кошиелни (90' Арсенал)
Главен съдия: Мартин Аткинсън