Отборът на Ливърпул се изкачи на пета позиция в Премиърлийг, след като победи у дома с класическото 3:0 Съндърланд. Страхотен мач за мърсисайдци изигра централният нападател Фернандо Торес, който се отличи с два гола. Благодарение на успеха момчетата на Рафаел Бенитес вече се намират само на 4 точки от заветната 4-а позиция, където в момента е Тотнъм.

Ливърпул изигра един от най-добрите си мачове от началото на сезона и повече от заслужено се поздрави с изразителната победа. Фернандо Торес откри резултата на "Анфийлд" още в третата минута, отбелязвайки приказен гол. Испанецът проби от ляво и матира Гордън с техничен прехвърлящ удар.

Окрилени от гола в следващите няколко минути "червените" обстрелваха вратата на Съндърланд, но Джерард, Торес и Масчерано нямаха шанса да се разпишат.

Това стори обаче Глен Джонсън в 32-ата минута. Десният халф-бек нанесе силен удар от границата на пеналта, и след като топката рикошира в противников играч се оплете за втори път в мрежата на гостите.

След почивката темпото на игра значително падна. Гостите от Съндърланд се опитаха да върнат един гол, с което и интригата в мача, но неуспешно. За сметка на това Торес сложи точка на спора в 60-ата минута. Нападателят отбеляза поредния си красив гол, след като получи отличен пас от Джонсън.

До края на мача нови голове нямаше, а в последните минути Рафа Бенитес реши да съхрани силите на основните си играчи, като последователно извади от игра Кайт, Торес и Джерард.

ЛИВЪРПУЛ - СЪНДЪРЛАНД 3:0
1:0 Торес (3')
2:0 Джонсън (32')
3:0 Торес (60')

ЛИВЪРПУЛ: Рейна, Джонсън, Агер, Инсуа, Карагър, Джерард (81' Ел Зар), Масчерано, Торес (78' Нгог), Кайт (71' Акуилани), Бабел

СЪНДЪРЛАНД: Гордън, Брадсли, Търнър, Фърдинанд, Малбранк (51' Джоунс), Ричардсън, Хендерсон (78' Зенден), Кана, Кетърмоул (46' Да Силва), Кембъл, Бент