Отборите на Ливърпул не успя да победи като домакин Уест Хем, завършвайки наравно 0:0, в последен мач от 15-ия кръг на английската Висша лига. В 15-ата минута Хюпия от състава на домакините стреля с глава, но ударът му мина над вратата на "чуковете".

През първата част пропуски за гостите направиха Мълинс и Белами. До края на полувремето играчите на Ливърпул имаха няколко възможности за гол, но Джерард и Кайт нямаха шанс пред вратата на Уест Хем. И след подновяването на играта домакините продължиха да бъдат по-активният тим на терена. Отново Кайт опита удар от далеч, но топката излезе в аут.

След това Кийн обстрелва вратата на гостите, но без успех. С пропуск се отличи и Бенаюм. Коул от състава на "чуковете" също бе близо до попадение след един удар с глава. Минута преди края на редовното време отново Кайт не успя да отбележи от близко разстояние за "мърсисайдците".

След това равенство Ливърпул е лидер във временното класиране с 34 точки. Отборът на Уест Хем се изкачи на 13-то място с актив от 18 точки.

Ливърпул - Уест Хем 0:0

Ливърпул: Рейна, Арбеола, Карагър, Хюпия, Досена, Бенаюн, Джерард, Алонсо, Риера (Бабел 78), Каут, Кийн (Н`Гог 66)

Треньор: Рафа Бенитес

Уест Хем: Грийн, Нийл, Колинс, Ъпсън, Илунга, Фобер (Боа Морте 86), Паркър, Мълинс, Бехрами, Белами, Коул

Треньор: Джанфранко Дзола

Жълти картони: Алонсо (Л); Мълинс (У)