Манчестър Юнайтед и Ливърпул продължиха "традицията" от миналия сезон и стартираха и тази кампания с равенство помежду си. Двата тима завършиха дербито на 8-я кръг във Висшата лига при резултат 0:0.

Припомняме, че през сезон 2016/17 и в двата двубоя "кръвните" врагове завършиха с хикс - 0:0 и 1:1.

Време е за дерби: Ливърпул - Манчестър Юнайтед

През миналия сезон двата отбора не се победиха

Лютото дерби на "Анфийлд" ни предложи доста интересна първа част, изпълнена с доста бързи атаки и на двата отбора. Нетрадиционно за Жозе Моуриньо, но Юнайтед определено се бе настанил доста комфортно в полето на "мърсисайдци" в началото на мача и цялата мощ на тима бе в предни позиции.

Снимка 317780

Източник: Manchester Evening News

Жоел Матип имаше чудесна възможност да изведе домакините напред в резултата, след като се оказа на добра стрелкова позицияне посредствено пред Де Хеа и след като получи пас от Фирмино опита директен обстрел. Вратарят на "дяволите" обаче протегна левия си крак и изби топката.

Малко след това, "топката" бе в полето на Юнайтед. Ромелу Лукаку нанесе свиреп мощен удар, но Миньоле се хвърли и изби топката с върха на пръстите си. Нападателят на "червените дяволи" бе изпуснат от защитата на Ливърпул, но не успя да изненада стражът с изпълнението си.

През втората част бързината и интензитета се позагубиха и Ливърпул бе по-дейният отбор на терена, докато съставът на Моуриньо разчиташе на контраатаки.

Снимка 317782

Трудно могат да бъдат отличени по-опасни ситуации пред една от двете врати, като явно и двамата мениджъри бяха решили да пазят равенството до края на срещата. След като и двата тима си поделиха по точка, Юнайтед се нарежда временно на първото място в класирането с 20 точки, докато втория Сити има 19, но днес е домакин на Стоук. Ливърпул пък е на 6-ата позиция с 13 пункта.