Евертън успя да пречупи надеждите на Ливърпул в днешното градско дерби на 16-яи кръг от Висшата лига. Двата отбора завършиха наравно 1:1, като "карамелите" си извоюваха точката след попадение от дузпа, реализирана от Уейн Рууни. Точен за "мърсисайдци" пък бе Мохамед Салах.

Градски сблъсък: Ливърпул - Евертън (Развой на срещата по минути)

Време е за първото голямо дерби от 16-ия кръг във Висшата лига

Не започнаха по най-обещаващия начин и двата отбора. През първата част трудно може да бъдат отличени интересни или опасни ситуации пред една от двете врати, поне до 40-ата минута. Топката се разиграваше предимно в средата на терена, а липсата на Филипе Коутиньо и Роберто Фирмино в състава на "мърсисайдци" бе видима.

Най-чистото положение за домакините дойде в 42-ата минута, когато Мохамед Салах се откъсна от защитата на "карамелите" и с удар, насочен към горния ляв ъгъл преодоля Джордан Пикфорд за 1:0.

Това попадение оживи случващото се на "Анфийлд" и до края на първото полувреме, "червените" успяха да организират още две много добри атаки. Първо Салах отново получи възможност да се разпише, след като пробва шут от близко разстояние, но той бе блокиран от защитник, а след това и хубав шанс за Садио Мане да запише името си сред голмайсторите. Той се добра до перфектен пас, насочен към него в наказателното поле, но топката премина на сантиметри от гредата.

Снимка 328256

Героят за тима на Клоп можеше да удвои преднината на Ливърпул още в самото начало на второто полувреме. Салах пробва интересен удар с глава, извисявайки се над защитата на Евертън, но топката премина на сантиметри от гредата.

След половин час игра, превъзходстовото на терена за домакините бе видимо. "Мърсисайдци" получаваха шанс след шанс, а най-добрата възможност пред отбора бе малко преди Салах да бъде заменен от Фирмино.Той сервира топката на главата на Джо Гомес след изпълнение на свободен удар, а последният с мощен удар с глава я изпрати към вратата на Пикфорд, но късметът не бе на страната на Ливърпул, тъй като коженото кълбо премина над вратата.

Снимка 328257

В 76-ата минута главният съдия на срещата отсъди дузпа в полза на гостите, след като Деян Ловрен си помогна с ръка при единоборство с Доминик Калвърт и той се строполи в наказателното поле. Контакт между двамата със сигурност имаше и решението на рефера бе правилно.

Зад топката застана Уейн Рууни, който с хладнокръвно изпълнение изравни резултата на "Анфийлд" за 1:1.

След като двата гранда не успяха да излъчат победител в градското дерби помежду си, "червените" заемат 4-ото място в Премиър лийг с актив от 30 точки, докато "карамелите" са 10-ти с 19.