Битката за Мърсисайд завърши без победител. Ливърпул и Евертън не се победиха на „Анфийлд". Кръвните врагове извъртяха скучно 0:0 в 220-та битка между двата тима.

Ливърпул и Евертън показаха игра, която се водеше предимно в центъра на терена. Имаше твърди единоборства, но твърде малко футболни качества.

Домакините контролираха повече топката през по-голямата част от мача, но трудно създаваха опасности пред вратата на Тим Хауърд. Стивън Джерард и Даниел Стъридж имаха възможности да открият резултата през втората част, но не успяха да вкарат, останали очи в очи с вратаря на Евертън.

Гостите пък вкараха топката в мрежата на Пепе Рейна в 55-та минута, но попадението на Силван Дистен бе отменено заради нарушение.

В крайна сметка равенството бе най-справедливият резултат, а от него по-доволни ще останат "карамелите", които запазват преднината си от пет точки пред Ливърпул и имат голям шанс да завършат сезона пред градския си съперник за втора поредна година.

След този мач Евертън е на 6-ата позиция с 60 точки, Ливърпул пък е с позиция по-назад с пет точки по-малко.

Ливърпул - Евертън  0:0