Ливърпул зае лидерското място на Висшата лига. Мърсисайдци победиха Уотфорд с 6:1 на своя "Анфийлд" в мач от 11-ия кръг на първенството.

По този начин тимът на Юрген Клоп се възползва от грешните стъпки на Арсенал и Ман Сити и окупураха върха с 26 точки. Ливърпул е и най-резултатният тим с 30 попадения в актива си. Зад мърсисайдци се наредиха Челси с една точка по-малко, а Ман Сити и Арсенал изостават на две. Както е известно, по-рано днес "артилеристите" направиха равенство 1:1 с кръвния си враг Тотнъм, а вчера "гражданите" също стигнаха до 1:1 с Мидълзбро.

На "Анфийлд" първото попадение в срещата падна в 27-та минута, когато Коутиньо центрира, а Мане с глава отклони за 1:0.

Снимка 261188

Три минути по-късно домакините вече водеха с два гола. Фирмино подаде на Коутиньо, който с премерен удар реализира за 2:0.

В края на първото полувреме Емре Джан реши всичко. Лалана центрира, а германецът вкара за 3:0.

Снимка 261189

В 58-та минута Адам Лалана подаде на Роберто Фирмино, който нямаше как да сбърка и само чукна топката в мрежата.

Три минути по-късно Садио Мане се възползва от пас на Фирмино.

В 75-та минута Дарил Янмаат с хубав удар по диагонала вкара почетното попадение за гостите.

В добавеното време на срещата Пантилимон изби в краката на Вайналдум, който с отблизо засече, оформяйки крайното 6:1.