Тимът на Ливърпул победи Болтън Уондърърс с 2:0 като гост в двубой от поредния кръг на Премиърлийг. Победата е важна за "мърсисайдци" и те се изкачиха на първо място във временното класиране преди останалите двубои от кръга.

Срещата бе изключително интересна, като и двата имаха своите шансове. Ливърпул обаче показа, че е по-класният отбор и се поздрави с успеха след попадения на Каут и Джерард. Каут откри в 29-ата минута, а в 73-ата минута Джерард се разписа с глава след центриране на Торес и сложи точка на спора.

Възпитаниците на Рафа Бенитес нацелиха на два пъти гредите след удари на Дирк Каут и Торес.

Гол на Болтън пък бе отменен, след като Кейхил се разписа, но съдията отсъди фаул на Нолан срещу Рейна. Гарднър пък изтърва най-чистото положение за домакините, след като остана сам срещу Рейна, но не успя да прати топката в мрежата.

БОЛТЪН - ЛИВЪРПУЛ 0:2 (0:1)