Тотнъм удържа равенството срещу домакина си Евертън, в срещата между двата тима от Премиършип.

"Шпорите" допуснаха обрат, въпреки че поведоха в резултата, но през второто полувреме все пак се добраха до ремито.

Лошата новина за Жозе Моуриньо - контузия на Хари Кейн.

Снимка 511996

Героят за столичани напусна накуцвайки терена в края на мача, след като преди това камерите показаха извънредно изкривяване на десния глезен на звездата, при едно от тежките единоборства в срещата.

Мачът завърши при резултат 2:2.

Именно Кейн даде предимство на гостуващия тим след 27 минути игра, когато получи в наказателното поле и с удар от воле запрати топката неспасяемо в мрежата на Пикфорд.

Снимка 527442

Източник: Twitter

Само 4 минути по-късно обаче Хамес беше фаулиран в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Гилфи Сигурдсон върна състава си в сблъсъка, разписвайки се от дузпата за 1:1.

Снимка 527441

Отново той направи обрата факт след 62 минути игра, за радост на мениджъра си Карло Анчелоти.

Само две атаки след това равенството беше възстановено, а отново герой за Тотнъм бе Хари Кейн, вкарал идентичен на първия си гол.

Снимка 527444

Малко по-късно обаче нападателят показа, че изпитва болки в десния си глезен, след съприкосновение с футболист на съперника.

Така равенството запазва двата състава на 7-ата и 8-ата позиция във временното класиране.