Лидерът Лестър не успя да победи последния Астън Вила в 22-ия кръг на Висшата лига. „Лисиците" направиха 1:1 с бирмингамци на „Вила Парк". Така Лестър запази лидерската си позиция, но е само с точка преднина пред втория Ман Сити. Днес „гражданите" победиха без проблеми Кристъл Палас с 4:0.

Двата отбора направиха интересен мач с много борба. Астън Вила „зъби" на лидера, въпреки ужасяващото си представяне в първенството.

Срещата започна равностойно. Лестър успя да открие в 28-ата минута. Тогава Варди получи далечно центриране и с едно докосване стреля много красиво, а намиращия се близо до голлинията Шинджи Оказаки чукна леко топката. Първоначално останаха съмнения дали кълбото е минало голлинията, но на повторенията се видя, че голът е съвсем редовен. В 32-ата минута „лисиците" получиха право да изпълнят дузпа след като  Али Сисоко спря с ръка удар по посока на вратата на тима си. Зад бялата точка застана Рияд Марез, който стреля силно, но вратарят на Вила се намеси решилно като изби с крак.

В 75-ата минута домакините изравниха. Резервата Руди Гестет пое топката, която се отби в ръката му и стреля от границите на наказателното поле за 1:1. Съдията прецени, че играта му с ръка е била неволна и зачете попадението.

След този мач Лестър събра актив от 44 точки. Астън Вила пък има 12 пункта.