Само дни след епичната победа над Барселона, Арсенал бе неприятно шокиран от Лейтън Ориент в турнира за Купата на Футболната Асоциация. "Топчиите" стигнаха само до 1:1 и ще преиграват срещата срещу съперника си.

Томаш Росицки бе извел играчите на Арсен Венгер напред в резулата, но Теу в 89-ата минута прати мача на преиграване на "Емиратс". Така Манчестър Юнайтед ще изчака, докато разбере съперника си за 1/4 финалите.

Мениджърът на лондончани Арсен Венгер даде почивка на голяма част от титулярите си, които играха с Барселона през седмицата. Единствено Алекс Сонг бе на терена от онези 11. Това оказа влияние на играта, макар все пак Арсенал да бе по-добрият тим на терена. Шамак пък пропусна двете най-добри възможности за "артилеристите".

Все пак, в 53-ата минута Арсенал взе своето. Бендтнер центрира отлично, а Росицки с ефектен удар с глава изведе тима си напред в резултата. До края Арсенал създаде още 1-2 положения, с които можеше да реши мача, но не успя. Особено фрапиращ бе пропускът на Аршавин в 87-ата минута, като тогава чехът нацели греда.

В 89-ата минута обаче Лейтън Ориент направи своя удар. Французинът Джонатан Теу преодоля Гибс и Микел и със силен удар вкара за 1:1.По този начин двубоят бе пратен на преиграване, а победителя ще се изправи срещу Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд".