Челси започна по отличен начин новия сезон в английската Висша лига. В мач от първи кръг „сините" се наложиха с 2:0 над новака Хъл Сити. Срещата бе и повторен дебют на Жозе Моуриньо начело на лондончани. Португалският специалист бе приет отлично от феновете на „Стамфорд Бридж", които се бяха подготвили с десетки плакати по случая.

Челси предреши всичко още преди почивката. Домакините започнаха много силно мача и още в 6-ата минута можеха да открият резултата, след като получиха дузпа. Фернандо Торес бе съборен в полето от МакГрегър, но ударът от бялата точка на Лампард бе спасен от вратаря на гостите.

Това обаче не повлия на играта на Челси и откриването на резултата все пак не закъсня. В 13-ата минута Оскар бе изведен по отличен начин от Де Брюин и успя технично да прокара топката покрай МакГрегър - 1:0.

В средата на полувремето пък Лампард се реваншира за пропуснатата дузпа. Ветеранът в халфовата линия на „сините" се разписа от пряксвободен удар, който бе на около 25 метра от вратата. Лампард отправи страхотен шут, с който опъна мрежата зад МакГрегър - 2:0.

В последните секунди на първата част стражът на Хъл Сити на два пъти предотврати сигурни попадения, след като отрази удар от въздуха на Лампард и удар с глава на Иванович.

След почивката темпото на игра значително спадна. Влезлият като резерва Андре Шюрле можеше да направи преднината на Челси класическа, но опитът му да прехвърли МакГрегър не се оказа успешен. Главният съдия пък подмина и чиста дузпа за домакините, след като Иванович бе съборен в полето. От своя страна Хъл Сити само веднъж затрудни Петер Чех. Това се случи 20-ина минути преди края, когато защитникът Къртис Дейвис отправи точен удар с глава, но Чех бе на мястото си.

ЧЕЛСИ - ХЪЛ СИТИ 2:0