Лестър победи като гост Астън Вила с 2:1 в един от интригуващите мачове от неделната програма на английската Висша лига. Възпитаниците на Брендън Роджърс доказаха амбициите си с успеха на "Вила парк", където този сезон се играе изключително трудно.

Мадисън откри резултата в 19-ата минута. Дълго подаване напред към Варди попадна в Барнс, който пусна топката към Мадисън. Английският национал стреля от границата на наказателното поле, пращайки топката в ъгъла.

Харви Барнс увеличи аванса на "лисиците" четири по-късно. Мартинес не изби добре удар на Варди и Барнс реагира най-бързо, за да направи добавка.

До края на полувремето те имаха още няколко изгодни шанса за гол, но резултатът се запази.

Астън Вила се пробуди през вторите 45 минути и върна едно попадение чрез Траоре в самото начало на частта.

Снимка 519712

Преди мача се контузи голямата звезда Джак Грийлиш и липсата му се отрази. Това е първи шампионатен мач на Вила без него от 15 месеца насам.

В добавеното време домакините бяха много близо до това да измъкнат точката, след като Мингс засече с глава центриране отдясно, но топката премина встрани.

Така лисиците изпреварват Манчестър Юнайтед във временното класиране и вече са втори с 49 точки, със 7 по-малко от Манчестър Сити.

"Червените дяволи" приемат Нюкасъл по-късно днес. Астън Вила е на осмо място с равни точки с деветия Тотнъм - 36.