Отборът на Лестър продължава с доброто си представяне в английското футболно първенство.

Съставът записа третия си успех в последните пет мача, след като надделя над домакините си от Брайтън.

Подопечните на мениджъра Брендън Роджърс се наложиха с 2:1, с решително попадение 3 минути преди последния съдийски сигнал.

Снимка 521774

Източник: Twitter

Адам Лалана откри след едва 10 минути игра, като не пропусна добра възможност за тима си и направи задачата за Роджърс и компания много трудна за решаване.

Снимка 521772

Преди почивката Лестър не успя да върне гола, колкото и състезателите на тима да се опитваха да го сторят.

Снимка 521771

След паузата обаче усилията им бяха възнаградени.

В 62-ата минута, след чудесна асистенция на Юри Тилеманс, Келечи Ихеаначо вкара за 1:1, давайки надежда на състава си, че успехът е възможен.

Снимка 521773

Седем минути преди края на редовното време Даниел Амартей се разписа по много необичаен начин за оказалото се и крайно 1:2.

Снимка 521775

Той засече топката почти клекнал, след центриране от статично положение. В конкретния случай вратарят на Брайтън остана длъжник на състава си, като не успя да спаси подаването и се размина по неочаквано неприятен начин с топката.

Така Лестър временно е под номер 2 в Англия, като има актив от 53 точки - две повече, но и мач в аванс пред третия Манчестър Юнайтед.

Брайтън е на три точки пред 18-ия в подреждането Фулъм.