Отборът на Лестър се спаси от сериозни неприятности и в турнира за Купата на Англия. Селекцията на Клаудио Раниери се добра до равенство 2:2 срещу представителя на Чемпиъншип -Дарби Каунти и по този начин ще се наложи преиграване. В герой за шампионите се превърна капитанът Уес Морган, който реализира с глава четири минути преди края.

А началото за "лисиците" беше повече от оптимистично.. В 8-ата минута те поведоха в резултата, след като изтъкнатия голаджия и бивш английски национал - Дарън Бент отбеляза гол, но в собствената си врата. Стрелецът стана за смях, след като не успя да изчисти от голлинията рикоширала в негов съотборник топка.

Снимка 275751

Домакините все пак се взеха в ръце и до почивката стигнаха до пълен обрат. Още в 21-ата минута грешникът Бент този път вкара в правилната врата. Бившият нападател на Астън Вила и Тотнъм се справи във въздушен сблъсък с Чиуел и Фюкс, и с глава не остави никакъв шанс на сюрпризирания Шмайхел.

В 40-ата минута страхотен индивидуален пробив на бързакът Брисън завърши с гол, донесъл много радост по трибуните на "Ай Про Стейдиъм".

Снимка 275752

През втората част Лестър направи всичко по силите си, за да стигне поне до хикса. Клаудио Раниери хвърли всичко в атака и на терена се появиха Марез, Муса и Грей. Ходът му се оказа правилен и четири минути преди края, резултатът стана 2:2. Капитанът Уес Морган се извиси над всички при центриране от корнер и така доведе нещата до преиграване на двубоя, но този път на стадион "Кингс Пауър Стейдиъм".

ДАРБИ КАУНТИ - ЛЕСТЪР 2:2

0:1 Бент-автогол (8"), 1:1 Бент (21"), 2:1 Брисън (40"), 2:2 Морган (86")

СТАДИОН: "Ай Про Стейдиъм"

СЪДИЯ: Марк Клатенбърг

ДАРБИ КАУНТИ: Карсън, Брисън, Киог, Ръсел, Инс, Бент, Беърд, Джонсън, Пиърс, Хюз, Олсон (резерви: Мичел, Кристи, Шейкъл, Де Сарт, Бътърфийлд, Камара, Видра)

ЛЕСТЪР: Шмайхел, Симпсън, Хут, Морган, Фюкс, Олбрайтън, Кинг, Дринкуотър, Чиуел, Оказаки, Варди (резерви: Зийлер, Грей, Менди, Ндиди, Нарез, Бенулан)