Отборът на Лестър продължава да изумява всички на Острова, след като и днес постигна победа в среща от Висшата лига.

В двубой от 12-ия кръг на Премиършип, "сините" се наложиха над намиращия се в добра форма новак в елита на страната Уотфорд.

"Лисиците" спечелиха с 2:1, след попадения на Канте и Варди.

Домакините контролираха срещата в голяма част от времето, но така и не се добраха до откриващо попадение през първите 45 минути.

Само 7 минути след почивката обаче Н'Голо Канте бе точен за 1:0, давайки заслужена преднина на състава си.

Непрестанните акции на "сините" доведоха до дузпа в тяхна полза, превърната от голмайстора на тима Джейми Варди в гол за 2:0, който до голяма степен предизвести крайния победител в срещата.

27-годишният Трой Дийни все пак върна едно попадение за гостите 15 минути преди последния съдийски сигнал, като също бе точен от бялата точка.

Така Лестър вече разполага с актив от 25 точки, колкото имат и лидерите в класирането Манчестър Сити и Арсенал, които обаче са и с мач по-малко.