Негативната серия на Тотнъм във Висшата лига продължава. Лондончани загубиха с 1:2 гостуването си на Лестър в мач от 14-ия кръг на Премиърлийг и вече са без успех в три поредни мача. Джейми Варди (13) и Рияд Марез (45) реализираха головете за "лисиците", докато Хари Кейн (79) бе точен за гостите.

С успеха Лестър събра 17 точки и заема 9-о място. Тотнъм е пети с 24 пункта.

Снимка 326187

Още в самото начало на срещата Ндиди пробва далечен удар, но не затрудни Лорис. В 13-ата минута Олбрайтън изведе Варди на чудесна позиция, а нападателят прехвърли стража на гостите и даде преднина на своя отбор.

Малко след това удар на Муса Дембеле бе избит от Ибора от голлинията. В 30-ата минута Шмайхел се намеси отлично при удар на Деле Али.

Нюкасъл и Тотнъм с интерес към Люк Шоу

Има мераклии за подписа на Люк Шоу

Левият бек иска да напусне Манчестър Юнайтед

В края на полувремето Рияд Марес с великолепен удар удвои преднината на "лисиците".

През втората част Тотнъм бе по-активният отбор, но Кейн и Ериксен не съумяха да върнат поне едно попадения. Лестър бе близо до трети гол чрез Марез, но алжирецът пропусна.

Снимка 326189

Така се стигна до 79-ата минута, когато Хари Кейн намали. Нападателят получи отличен пас от завърналият се след 13-месечно отсъствие Ерик Ламела, и простреля Каспер Шмайхел за 1:2.