Паузата за международните мачове не подобри атмосферата в Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" загубиха с 2:4 при гостуването на "Кинг Пауър" на Лестър.

В драматичния мач Юнайтед имаше аванс от 1:0 в началото, но защитата им беше в катастрофална форма, особено в лицето на Хари Магуайър.

Мейсън Гринууд вкара фантастичен гол в 19-ата минута, за да даде преднината на гостите. Юри Тилеманс, който беше свързван с трансфер в Юнайтед изравни в 31-ата минута с хубав гол след грешката на Магуайър.

Клоп отсече: Мохамед Салах е най-добрият играч в света

"По-добър от Меси и Роналдо"

През второто полувреме имаше драматичен период от десет минути, в който Лестър поведе с попадението на Чаглар Союнджу в 78-ата минута, четири минути по-късно Маркъс Рашфорд се отличи със страхотен пробив за отбелязване на гол в първия си мач.

Но буквално в следващата атака отново се видя крахът на защитата на Юнайтед след като Джейми Варди направи 3:2. Патсън Дака сложи точка на спора в 91-ата минута на мача след корнер.

В следващия кръг Манчестър Юнайтед приема Ливърпул.

Лестър - Манчестър Юнайтед 4:2

0:1 Грийнууд 19

1:1 Тилеманс 31

2:1 Союнджу 78

2:2 Рашфорд 82