Лестър победи Манчестър Юнайтед на четвъртфиналите на ФА Къп. "Лисиците" се наложиха с 3:1 у дома и по този начин се класираха на полуфиналите.

Там тимът на Брендън Роджърс ще срещне Саутхямптън. Другата двойка пък е Челси - Манчестър Сити. За Лестър попадения отбелязаха Ихеначо на два пъти и Тилеманс.

За "червените дяволи" се разписа Грийнууд.

Първото попадение падна в 24-ата минута след голяма грешка на Ман Юнайтед. Защитата буквално подари топката на Келечи Ихеначо, който своя страна вкара от близко разстояние за 1:0.

Солскяер: Не идвайте в Манчестър Юнайтед, ако искате мир и хармония

"Това не е вашият отбор"

В 38-ата минута, Пол Погба подаде към Мейсън Грийнууд, който от вътрешността на пеналтерията вкара за 1:1. В 52-ата минута, Юри Тилеманс се измъкна зад съперниците и стреля прекрасно от границата на наказателното поле в долния ляв ъгъл, извеждайки отново "лисиците" напред.

12 минути преди края на редовното време, Марк Олбрайтън центрира от свободен удар в наказателното поле, където Келечи Ихеначо се отскубна от опеката на защитник и насочи с глава от ръба на малкото наказателно поле за крайното 3:1.