Лестър Сити победи с 2:0 като гост Евертън и се изкачи на 13-о място в генералното класиране на английското първенство по футбол. "Лисиците" се изравниха с днешните си съперници по точки, но имат по-добра голова разлика и така "карамелите" се смъкват до 15-о място.

Лестър поведе в последната минута на първото полувреме. Разбъркване в наказателното поле на домакините изпрати топката до Юри Тилеманс, който я пое пред наказателното поле и я изпрати в мрежата на Джордан Пикфорд с много красив удар от воле в горния десен ъгъл.

Вторият гол падна четири минути преди края на контраатака. Джеймс Мадисън проби по лявото крило и подаде на Харви Барнс, който преодоля защитник в наказателното поле и бе точен за крайното 2:0.

Равен по точки с двата отбора е и Уест Хем, който утре играе срещу Кристъл Палас.

Официално: Лопетеги е новият мениджър на Уулвърхемптън