Шампионът на Англия - Лестър записа едва трета победа във Висшата лига за сезона, надигравайки госта си Кристъл Палас с 3:1.

Точни за "лисиците" в сблъсъка от 9-ия кръг на шампионата на страната бяха Ахмед Муса, Оказаки и Фухс. Първият се разписа през откриващите, а вторият и третият - в заключителните 45 минути от сблъсъка.

Почетното попадение за гостите беше дело на Кабай.

Двубоят премина почти изцяло под диктовката на домакините, които владееха инициативата на терена.

При редките си шансове в половината на съперника, Палас не успяваше да разгърне целия си потенциал, като акциите на състава спираха пред наказателното поле на съперника.

В същото време почти всяко изнасяне на "лисиците" в предни позиции бе съпроводено с напрежение за подопечните на Алан Пардю.

Спряганият за следващ селекционер на английския национален отбор специалист извърши редица промени в състава си, с течение на срещата, но това не помогна много за промяната в резултата.

Резултатът бе открит 3 минути преди почивката, когато капитанът на националния отбор на Нигерия - Ахмед Муса вкара за 1:0.

Само три минути след подновяването на играта пък второ попадение на домакините бе отменено заради засада.

В 63-ата минута Оказаки все пак удвои аванса на "сините", с гола си за оказалото се и крайно 2:0.

Това бе първи успех на Лестър в Лигата в последните 4 мача на отбора, който се изравни по актива си с днешния си опонент и вече разполага с 11 пункта на сметката си.

В мач от същия кръг Евертън загуби от домакина си Бърнли с 1:2. Воукс бе точен за домакините през първото полувреме, Боласие изравни резултата през вторите 45 минути от сблъсъка, а крайното 2:1 оформи Арфийлд в последната минута от мача.