Лестър успя да постигне пълен обрат и да се поздрави с успех над Тотнъм в първия мач от кръга във Висшата лига.

Хари Кейн даде аванс на "шпорите". В 29-ата минута нападателят вкара 13-тия си гол срещу Лестър. Рикардо Перейра и Джеймс Мадисън пък бяха точни за Лестър.

Срещата на "Кинг Пауър" стартира във вихрено темпо, а само 180 секунди след началото на мача Тотнъм можеше да поведе в резултата. Удар на Хюн-мин Сон премина встрани от вратата.

В 15-ата минута Уго Лорис не се намеси подобаващо, а Ндиди прати топката във вратата. След намесата на ВАР обаче голът бе отменен, тъй като Уилфред Ндиди е бил в засада.

В 29-ата минута Хари Кейн напредна мощно през средата и комбинира със Сон. Кореецът му върна топката, а Кейн бе побутнат и от легнало положение преодоля Каспер Шмайхел - 1:0 за Тотнъм.

В 60-ата минута ВАР отмени още едно попадение. Този път заради засада на Сон.

В 69-ата минута обаче Лестър изравни резултата, след като Харви Барнс комбинира с Варди в наказателното поле, а нападателят пусна по земя за Рикардо Перейра, който с хубав удар с десния крак направи 1:1.

Пет минути преди края Джеймс Мадисън вкара много красив гол от средна дистанция. Халфът овладя и отправи удар с десния крак, а намесата на Паоло Гасанига не бе добра и топката влетя в мрежата на "шпорите".

Това е втори мач през тази седмица, в който тимът на Почетино повежда, но не стига до победата. Лондончани направи равенство 2:2 с Олимпиакос на старта на Шампионската лига.

Олимпиакос и Тотнъм завършиха наравно 2:2