Отборът на Лестър спаси точката при домакинството си на Уест Бромич Албиън, в срещата между двата тима от програмата на 8-ия кръг в английската Висша лига.

Бившите шампиони губеха в резултата до 80-ата минута на двубоя, но въпреки това стигнаха до важното за тях реми.

През първото полувреме на мача попадения не бяха отбелязани, като развръзката бе запазена за заключителните 45 минути от сблъсъка.

В 63-ата минута бившият футболист на Тотнъм - Насер Шадли отбеляза прекрасно попадение от свободен удар, давайки по-скоро заслужено предимство на тима си в резултата.

Снимка 318247

В минутите до края домакините настъпиха газта и на два пъти бяха близо до изравняването на резултата.

Снимка 318249

Това стана факт 10 минути преди последния съдийски сигнал, когато Рияд Марез оформи оказалото и крайно 1:1.

Снимка 318248

Така Лестър остава в зоната със застрашените от изпадане състави, като разполага със скромните 6 пункта в актива си.

УБА е с 6 точки повече от днешния си домакин и се намира в средата на таблицата с временното класиране.