Лестър и Манчестър Сити не излъчиха победител в дербито помежду си за върха във Висшата лига от 19-ия кръг на Премиършип.

Спорът между двата състава завърши така, както и започна - при равенство и без отбелязани попадения.

Повече за това можеха да съжаляват гостите, но и домакините имаха своите шансове в срещата.

Най-грандиозният пропуск в мача записа Серхио Агуеро, който не успя да се разпише от доста близка дистанция.

Това трябваше да бъде един от най-интересните сблъсъци от кръга в Англия. Звездата на "лисиците" Джейми Варди бе готов за игра и започна като титуляр. Той игра 69 минути при едва втората загуба на отбора си през кампанията - 0:1 от Ливърпул, след което беше заменен. Раниери призна, че топреализаторът му е имал треска и за това го е сменил. Рияд Марез също не игра цял мач срещу "мърсисайдците" заради умора, но днес бе на линия.

Две от звездите на Сити - капитанът Венсан Компани и Серхио Агуеро пък бяха възстановени от травмите си, но Мануел Пелегрини заложи само на аржентинеца още от самото начало на срещата.

През миналия сезон Лестър загуби и двата си шампионатни мача от "гражданите", но не бе падал три пъти поред от тях в първенството от далечната 1961 година. Като прибавим и двубоите помежду им в останалите турнири, Сити се намираше в серия от четири поредни победи.

През тази кампания сензацията във Висшата лига нямаше две поражения поред. Единствените им бяха от Ливърпул в миналия кръг и от Арсенал през септември.

Статистиката пък показва, че Сити няма успех далеч от "Етихад" от 12 септември, когато надделя над Кристъл Палас с гол в последната минута.

Първото полувреме на мача днес премина под диктовката и надмощието на гостите.

Домакините имаха своите два сериозни шанса, пропилени от Олбрайтън и Варди, но в това се изчерпваше всичко по-сериозно в тяхна полза.

А и както "класиците" казват - статистиката никога не лъже. Тя беше почти изцяло в полза на гостите.

Иначе малко преди почивката, след грешка на Фернандиньо, кълбото стигна до Варди, който от близка дистанция не съумя да го насочи подобаващо, пращайки го далеч над целта.

Преди това обаче с пропуски за гостите от Манчестър се отличиха Де Бройне, Агуеро и преди всичко Стърлинг, който бе основната заплаха за съперника, но във важните моменти, в 3-4 отделни случая, точността, подобно на Варди, му убягваше.

Един от безспорно най-запомнящите се моменти, който можеше да изостри неимоверно двубоя, бе пропилян от Агуеро. Буквално секунди след почивката Серхио получи топката на близката греда след центриране от ъглов удар, но ударът му от около два-три метра мина над горната греда на вратата, пазена от Шмайхел.

Самият Кун така и не успяваше да повярва, че е пропуснал подобно положение.

Десет минути по-късно дойде и едно от най-дискусионните положения в срещата, като Симпсън събори Серхио Агуеро в наказателното поле, а след това останаха известни съмнения и че е играл с ръка. Сигнал на рефера Поусън обаче не последва.

Така от регистрираното тази вечер равенство най-доволни са в Лондон, по-точно в лагера на Арсенал, тъй като отборът завършва годината под номер едно в таблицата.

"Артилеристите" разполагат с актив от 39 точки, колкото има и вторият Лестър. Сити е трети с 36.

ЛЕСТЪР - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:0

ЛЕСТЪР: Шмайхел, Хут, Фухс, Симпсън, Морган, Инлер, Олбрайтън, Дринкуотър, Канте, Марез, Варди

СИТИ: Харт, Саня, Коларов, Отаменди, Мангала, Силва, Туре, Фернандиньо, Де Бройне, Стърлинг, Агуеро

Съдия: Крейг Поусън

Стадион: "Кинг Пауър"