ГОООООЛ! Един Нкетия добута отблизо топката, падайки на земята. Дани Уорд си остана на вратата.

Пропуск на Перес за Лестър. Ударът му с глава след фаул мина покрай вратата. Лено не мръдна.

Уес Морган изчисти от голлинията. Топката влизаше във вратата на Лестър след удар на Нкетия.

В действията на домакините липсва креативност.

АВТОГОООООЛ! Топката се удари в крака на Кристиан Фукс и влезе във вратата. Преди това Пепе нацели греда под малък ъгъл. Топката се върна във французинът, който подаде успоредно на вратата, за да предизвика грешката на Фукс.

45′

Започна второто полувреме.

45+2′

Някак неусетно се изтърколи първото полувреме. Това е единственият мач без гол днес.

39′

Мадисън прехвърли Лено. Топката се удари в гредата и се върна в ръцете на облекчения вратар.

35′

Бернд Лено помете съотборника си Давид Луис. Бразилецът получава лекарска помощ.

31′

Рийс Нелсън стреля в аут от 11 метра след корнер за Арсенал.

27′

Спорна ситуация в наказателното поле на Лестър. Букайо Сака беше избутан, но реферът Питър Банкс категорично посочи аут.

19′

Уилок и Нкетия се разминаха пред голлинията на Лестър.

6′

Лено спаси удар на Ихеаначо отблизо.

2′

Опасен удар на Рийс Нелсън. Топката мина на сантиметри над гредата.

1′

35.Якупович 34.Джака

Лестър Сити и Арсенал ще изиграят днес най-интересния 1/16-финал от Купата на Лигата на Англия - Карабао Къп. Те стартират в тази фаза от надпреварата, защото са участници в Лига Европа.

Мачът представлява интересен сблъсък на двама отлични мениджъри - Брендън Роджърс и Микел Артета. Победата би била за престиж, защото повечето тимове вземат насериозно Купата на лигата едва, когато отборът им достигне до полуфиналите. За целта е необходимо да бъдат елиминирани три съперника. През миналия сезон Арсенал отпадна от Ливърпул след мач между резервните състави на двата тима, завършил в редовното време 5:5.

Вече два сезона в тази надпревара няма продължения и дузпите се бият при равенство в редовното време. Провеждането на Карабао Къп в тази затормозена от пандемията кампания си е чист късмет, защото имаше идея този турнир да бъде пропуснат.

Мачът, както повеляват противоепидемиологичните мерки, ще бъде без публика, нещо което в Англия ще продължи поне още шест месеца.