Суонси победи с 2:1 Арсенал в последния двубой от 11-ия кръг на английската Висша лига. Всичко по-интересно на „Либърти стейдиъм" се случи след почивката. При една смъртоносна контраатака, организирана от Окслейд-Чембърлейн и Уелбек, последният намери в полето Алексис Санчес, който вкара за 0:1. Поредно попадение за чилиеца, който се намира в невероятна форма от началото на сезона в Англия.

Домакините от Уелс обаче по никакъв начин не се смутиха и на свой ред се хвърлиха в атака. В 75-ата минута бившият играч на Тотнъм Гулфи Сигурдсон се разписа от свободен удар, като прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на Счезни - 1:1. Буквално секунди по-късно резервата Гомис се разписа с глава, след като надскочи в полето Начо Монреал - 2:1 и пълен обрат за „лебедите"!

До края на срещата Арсенал се опита да осъществи нещо като натиск, но до изравнителен гол във вратата на домакините така и не се стигна.

Благодарение на успеха Суонси се изкачи до 5-ата позиция, откъде свали именно Арсенал. „Лебедите" имат 18 точки, с една повече от Арсенал, които са шести.

СУОНСИ - АРСЕНАЛ 2:1

0:1 Санчес (63')

1:1 Сигурдсон (75')

2:1 Гомис (78')

СУОНСИ: Фабиански, Ранхел, Бартли, Уилямс, Тейлър, Ки, Керъл, Емнес (67' Бароу), Сигурдсон, Монтеро, Бони (76' Гомис)

АРСЕНАЛ: Счезни, Чембърс (90' Саного), Мертезакер, Монреал, Гибс, Рамзи (79' Уолкът), Фламини (79' Уилшър), Окслейд-Чембърлейн, Санчес, Касорла, Уилбек.