Считаният от разбиращите от футбол за истински талант нападател на английския Тотнъм - Хари Кейн отново остави без думи всички в Англия, след като напълно самостоятелно разнищи единайсеторката на Лестър, в срещата между двата тима от 30-ия кръг.

„Шпорите" се наложиха с атрактивното 4:3, с три гола на определяния като Новия Шиърър свой ас. За гостите точни бяха Варди, Морган и Нюджънт, а още един гол в двубоя вкара Шлуп, разписал се 2 минути преди края в собствената си врата.

Кейн, чийто качества бяха поставени под въпрос от редица критици на Острова, остави безмълвни всички свои завистници, като буквално бе навсякъде днес.

Спряганият за най-голямата надежда на английския футбол атакуващ състезател не само вършеше почти всичко в нападение, но и се връщаше дълбоко в половината на собствения си тим, опитвайки се да спира набезите на гостите, а и да изгражда атаките на състава си от самото им начало.

Още в 6-ата минута далечен изстрел на Дайър не бе особено добре отразен от Шмайхел и при добавката Кейн откри резултата, давайки предимство на своя отбор. Само още 6 минути по-късно предимството на домакините бе удвоено, а в прегръдките на съотборниците си отново бе техният лидер в атака, който се възползва от центриране на Уокър и вкара за 2:0.

Малко преди почивката обаче Варди развали настроението на феновете по трибуните с гол за 1:2, а само 4 минути след подновяването на играта резултатът вече бе равен - 2:2.

Уес Морган се извиси над всички, след изпълнение на ъглов удар, като с глава върна Лестър в мача.

В 64-ата минута неудържимият в този двубой Кейн записа нов рекорд в кариерата си, като от дузпа реализира за 3:2, регистрирайки първия си хеттрик във Висшата лига. Фаулът бе отсъден за нарушение на Нюджънт срещу Дани Роуз.

Крайното 4:3 оформиха Шлуп, с автогола си 2 минути преди последния съдийски сигнал, както и Нюджънт, ознаменувал доброто си представяне тази вечер с попадение.

Нова промяна в резултата не бе регистрирана и Тотнъм е вече само на една точка от 5-ия в класирането Ливърпул, който обаче е и с мач по-малко. Лестър остава последен.